پمپ درمانی

پمپ درمانی

 

پمپ درمانی

 

درمان دیابت به روش تزریق چندگانه در روز ( MDI ) نیازمند عزم جدی است. تزریق چند بار انسولین در روز نیاز به برنامه ریزی کاملاً منظم داشته، که باید بخشی از زندگی روزمره باشد. از این رو تنظیم میزان انسولین بازال متناسب با مشکلات غیر منتظره زندگی، امری بسیار دشوار است.

زندگی با پمپ انسولین پرتابل، بسیار ساده و همراه با آسودگی است. پمپ انسولین میتواند به سادگی بر روی بدن قرار گیرد مثلاً روی کمربند یا در جیب.

پمپ انسولین شامل اجزایی از جمله ست تزریق است که سوزن آن در زیر جلد قرار گرفته و بطور مداوم و منظم دوزهای انسولین رگولار یا انسولین آنالوگ سریع الاثر را تزریق میکند. قبل از صرف وعده غذایی  کافیست دکمه ای راجهت دریافت دوز مکمل یا بولوس بفشارید.

اکنون دیگر نیازی به تجویز چندین  تزریق در روز نیست چرا که پمپ انسولین زندگی مستقل تر و انعطاف پذیر تری را به شما هدیه می دهد.

پمپ انسولین در اجتناب از رژیم های سخت همراه با دیابت برای تنظیم دوزهای انسولین مورد نیازتان به شما کمک می کند.

شما کماکان باید مراقب سبک خوردن و ورزش خود باشید اما استفاده از پمپ انسولین به شما اجازه میدهد تا امور خود را با آسایش خاطر بیشتر و ساده تر و فارغ از هرگونه سختی و استرس انجام دهید.

پمپ انسولین اداره امور روزانه را برای شما آسان میکند. اموری  از قبیل  غذا خوردن در اوقات مختلف,  برنامه کاری فشرده , فعالیت های گوناگون در سطوح مختلف ، تغییرات هورمونی و داروها و تغییرات قند خون که در اثر بیماری های مختلف ایجاد می شود,.

هر روز تعداد بیشتری از افراد مبتلا به دیابت  که تحت درمان به روش  MDI (درمان دیابت به روش تزریق چندگانه در روز) بوده اند به  پمپ درمانی و بهره مندی از فوایدی که این درمان ارائه میکند روی می آورند.